گل بابونه

مهم‌ترین مزیت‌های بابونه

مهم ترین مزیتهای بابونه

بابونه از ایام گذشته به عنوان یک گیاه دارویی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه کارشناسان این عرصه به طور فزاینده ای به بررسی خواص درمانی این گیاه پرداخته اند و تا به حال به نتایج زیادی نیز دست یافته اند.

معمولا از گل های بابونه خشک برای تهیه چای استفاده می شود. برخی از گل های این گیاه از خواص درمانی زیادی برخوردار هستند و برخی دیگر حاوی مقدار کمی از این مواد می باشند.

این گیاه حاوی مواد شیمیایی به نام فلاونوئید است. فلاونوئیدها نوعی ماده مغذی موجود در بسیاری از گیاهان هستند و در اثرات دارویی این گیاه نقش بسزایی دارند.

مهم ترین مزیتهای بابونه

از مهمترین مزیت های بابونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- کاهش درد قاعدگی: یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که مصرف این گیاه به مدت یک ماه می تواند درد گرفتگی قاعدگی را کاهش دهد. همچنین زنان با مصرف آن از اضطراب و پریشانی کمتری برخوردار خواهند بود.

۲- درمان دیابت و کاهش قند خون: استفاده مداوم از این گیاه می تواند قند خون را در مبتلایان به دیابت کاهش دهد. تحقیقات نشان نمی دهد این گیاه جایگزین مناسبی برای داروهای دیابت است.

۳- جلوگیری از پوکی استخوان: پوکی استخوان یعنی از بین رفتن تدریجی تراکم استخوان. این اتفاق معمولا در بین زنان یائسه بیشتر رخ می دهد و دلیل به خاطر اثرات استروژن است. بابونه اثرات ضد استروژنی داشته. همچنین به تقویت تراکم استخوان کمک می کند.

۴- کاهش التهاب: استفاده از این گیاه باعث می شود واکنش سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت ها افزایش یابد. بابونه حاوی ترکیبات شیمیایی است که می تواند التهاب ناشی از مشکلات سلامتی از جمله بواسیر، درد دستگاه گوارش، آرتروز، اختلالات خود ایمنی و حتی افسردگی را کاهش دهد.

۵- درمان و پیشگیری از سرطان: برخی مطالعات حاکی از آن است مصرف این نوع گیاه می تواند سلول های سرطانی را هدف قرار داده و یا حتی در وهله اول از رشد آن سلول ها جلوگیری کند.

۶-کمک به خواب و آرامش: تصور می شود که استفاده از این نوع گیاه به آرامش و خوابیدن راحت کمک زیادی می کند.

مهم ترین مزیتهای بابونه

مراکز خرید بابونه در ایران؟

افرادی که سابقه آلرژی شدید به گرده دارند، توصیه می شود از استفاده بابونه خودداری کنند زیرا ممکن است این گیاه به دلیل داشتن گرده یک واکنش آلرژیک در آنها ایجاد کند.

افرادی که قبلاً واکنش آلرژیک، حتی خفیف نسبت به محصولات این گیاه داشته اند: باید از مصرف آن پرهیز کنند، زیرا واکنش های آلرژیک با گذشت زمان بدتر می شوند.

بابونه هزاران سال است که اغلب به صورت طبی و به عنوان داروی طبیعی مورد استفاده عموم مردم قرار می گیرد.

همانطوری که گفته شد گیاهی است که از گلهای مروارید حاصل می شود. بیشتر عطاری ها این محصول را به صورت خشک برای مصرف کنندگان عرضه می کنند.

بهترین مرکز برای خرید بابونه در ایران، عطاری ها و یا فروشگاه های مواد گیاهی و غذایی هستند که این محصول را به صورت خشک، پودر، گیاهی به فروش می رسانند.

برای خرید شما می توانید به دو صورت حضوری و یا اینترنتی آن را سفارش دهید.

مهم ترین مزیتهای بابونه

عوامل موثر بر قیمت بابونه کدام است؟

عوامل متعددی وجود دارد که بر قیمت بابونه تاثیر می گذارد که مهمترین عامل نوع آن و کیفیت است.

این گیاه به دو صورت وحشی و نیز پرورشی تولید می شود که نوع وحشی آن قیمت بیشتری دارد و به سختی می توان آن را پیدا کرد.

برای اینکه بیشتر در مناطق سخت و کوهستانی رشد می کند و اهالی آن منطقه مجبور هستند که برای چیدن آن به این مناطق بروند.

نوسانات مداوم قیمت ها در بازار باعث شده تا قیمت بابونه نسبت به سال های قبل افزایش یابد.

برای اینکه از قیمت لحظه ای این محصول با خبر شوید می توانید به وب سایت های اینترنتی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *